marți, 6 decembrie 2016

Un titlu de campion si recorduri personale remarcabile la Cupa 1 Decembrie PitestiDupa ce si-au facut incalzirea in bazinul de acasa, de la Tuzla, la prima editie a Cupei 1 Decembrie, cativa dintre micii inotatori ai Constanta Sport Club si-au incercat puterile si la competitia de inot de la Pitesti.
Concursul cu participarea nationala,organizat de prietenii nostri de la Bazinul Olimpic Pitesti, a fost unul provocator si i-a pus la incercare pe copii. Astfel, si-au incercat fortele in apa bazinului de 50 metri: Maria Balaceanu (6 ani), Alexandru Cilt (5 ani), Bogdan Nastrut (7 ani), Alexandru Rogoveanu (8 ani) si Mario Bucur (9 ani).
Fiecare dintre cei cinci inotatori a participat la cate patru probe pentru a-si demonstra abilitatile capatate in cele cateva luni de cand se antreneaza in noul bazin cu apa sarata pe care l-am deschis la Tuzla, anul acesta.
Rezultatele obtinute de micuti in bazinul de 50 metri de la Pitesti au dovedit ca munca depusa de ei nu a fost in zadar. Asadar, ne-am intors de la Pitesti cu un titlu de campion la categoria baieti 2008, castigat de Alex Rogoveanu, o medalie de bronz, muncita de Maria Balaceanu. O figura frumoasa a facut si Bogdan Nastrut, care a reusit un loc IV, ca si Mario Bucur, polivalentul echipei noastre (si fotbalist la Academia Gheorghe Hagi). Si, nu in ultimul rand, mezinul Alex Cilt, a facut fata cu brio celor patru probe dificile, la doua dintre ele concurand cu copii cu un an mai mari decat el.
Felicitari dragii mei si succes in continuare!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu