vineri, 15 iunie 2012

Cupa Marea Neagră, primele noastre cuceriri

 Am întârziat puţin cu acest articol pentru că am vrut să public şi toate rezultatele obţinute la concursul de week-end-ul trecut. Cupa Marea Neagră la înot, prima ediţie, care s-a ţinut la Palatul Copiilor Constanţa ,nu a fost prima ieşire oficială a noastră ca şi club în lumea competiţiilor, dar a fost cea mai frumoasă de până acum. Mă bucur că am reuşit să facem o figură bună şi am obţinut şi rezultate pe care voi, toţi copiii, le meritaţi. Sunt mândru de cum v-aţi comportat şi de cum v-aţi mobilizat, dar şi pentru că aţi dovedit că puteţi fi campioni, şi nu doar în apă... Eforturile voastre au fost răsplătite, dacă nu cu diplome şi medalii, atunci cu o participare meritorie. Căci, indiferent ce v-ar spune altcineva, simpla participare la un concurs contează extraordinar de mult. Mă bucur că cei mai mulţi dintre voi, deşi sunteţi doar de-o şchioapă, aţi reuşit să treceţi de faza de bălăceală şi aţi dovedit că puteţi foarte mult şi foarte multe, atunci când vă ambiţionaţi. Cheia succesului pe această linie este să perseveraţi, atât voi, cei cu medalii la gât, cât şi cei fără. Vă felicit pentru că aţi fost atât de MARI!
Împreună suntem o FORŢĂ
Pentru cei interesaţi, ataşez clasamentul şi rezultatele finale ale acestui concurs, care mi-au fost puse la dipoziţie prin bunăvoinţa doamnei Elena Hanu, preşedintele CS Laguna, unul dintre cluburile organizatoare ale acestui concurs. Felicitări tuturor participanţilor la această competiţie şi tuturor antrenorilor lor, care fac o treabă minunată!


REZULTATE CUPA „ MAREA NEAGRA”, Editia I, 9-10 iunie 2012

REUNIUNEA I 9.06.2012. 0RA 16.00

25 M Craul Baieti – 2006 si mai mici

1. Toma Mihea – CSC – 37”45
2. Marin Flavius – ACT – 37’’56
3. Chelciou David – ACT – 38”36
4. Grigore Alexandru – CSC – 40”37
5. Enciu Sebastian – CSC – 42”06
6. Costin Alexandru – LAG – 1’04”32
7. Dragomir Alexandru – ACT – 1’13”74
8. Diaconu Dominiq – LAG – 1’16”31

 25 M Craul Fete – 2006 si mai mici

1. Mitan Maia – CSC – 32”07
2. Antohe Maria – CSC – 40”55
3. Constantin Elena – LAG – 45”12

25 M Craul Baieti – 2005

1. Oruz Andrei - PCT- 23”59
2. Baubek Efecan – CSC – 24”94
3. Zamfir Denis – ACT – 25”10
4. Bratulescu Iustin – PCT – 26”44
5. Marinescu Darius – LAG – 26”71
6. Harabor Alin – CSC – 26”93
7. Stefanescu Alin – LAG – 27”18
8. Riciu Robert – ACT – 29”42
9. Ionescu Costin – ACT – 29”68
10. Cojocaru Radu – ACT – 30”21
11. Antone Bogdan – ACT – 30”83
12. Zihn Oasim – LAG – 33”08
13. Mitea Octavian – ACT – 34”61
14. Alexandrescu Victor – LAG – 35”52
15. Musa Efe – LAG – 36”35
16. Gheorghe Luca – LAG – 36”94
17. Uysal Emre – ACT – 39”31

PROBA NR. 4 25 M Craul Fete – 2005

1. Petcu Ioana – CSC – 22”57
2. Fusaru Iulia – PCT – 23’’36
3. Calea Mara – ACT – 30’’24
4. Dumitru Miruna – CSC – 30’’95
5. Georgescu Teodora – ACT – 31’’72
6. Rosu Teodora – LAG – 38’’16



PROBA NR. 5 50 M Craul Baieti – 2001

1. Tulea Sebastian – ACT – 32”06
4 pe un blocstart
2. Dragoi Johny – ACT – 36”02
3. Marinescu Edy – ACT – 39”37
4. Olteanu Alexandru – ACT – 43”48
5. Cobzaru Andrei – LAG – 44”65
6. Iani Nicolas – LAG – 46”93
7. Sarbu Claudiu – LAG – 49”94
8. Niculae Andrei – LAG – 50”15

PROBA NR. 6 50 M Craul Fete – 2001

1. Uysal Merve – ACT – 40”76
2. Voivitca Emanuela – LAG – 49”26
3. Pop Diana – LAG – 1’21”76

PROBA NR. 7 50 M Craul Baieti – 2000 si mai mari

1. Pascale Vlad – ACT – 30”10
2. Prodan George – ACT – 30”45
3. Constantin Razvan – ACT – 33”22
4. Moise Andrei – CSC – 37”92
5. Diaconu Bogdan – CSC – 38”71
6. Buzdugan Alexandru – LAG – 51”41

PROBA NR. 8 50 M Craul Fete – 2000 si mai mari

1. Ibraim Seren – ACT – 34”27
2. Bacula Maria – ACT – 35”45
3. Chirea Ioana – LAG – 40”18
4. Tudor Adelina – LAG – 42”59
5. Tuta Nora – LAG – 45”98

PROBA NR. 9 50 M Craul Baieti – 2004

1. Avisalon Alexandru – CSC – 47”84
2. Stefan Eduard – LAG – 49”91
3. Prodan Razvan – ACT – 50”38

4. Chirita Stelian – PCT – 54”60
5. Abit Emre – CSC – 55”58
6. Manole Alexandru – CSC – 56”96
7. Ichim Leonard – CSC – 57”03
8. Stan Victor – PCT – 57”06
9. Filimon David – ACT – 57”94
10. Iliescu Andrei – CSC – 58”36
11. Voicu Alexandru – ACT – 1’01”24
12. Petrescu Vladimir – CSC – 1’01”60
13. Caraiane Decebal – LAG – 1’09”52
14. Marlaneanu Sebi – ACT – 1’29”84

PROBA NR. 10 50 M Craul Fete – 2004

1. Dragan Alecsia – LAG – 47”79
2. Buzu Sara – LAG – 52”66
3. Petrescu Brianna – ACT – 57”02
4. Caraman Irina – ACT – 57”06
5. Dumitrache Ana – LAG – 59”26
6. Vlagioiu Rachel – CSC – 1’07”72
7. Potera Miruna – ACT – 1’08”35
8. Bitere Diana – PCT – 1’13”58
9. Vlad Eliza – LAG – 1’25”74
10. Grosu Iris – PCT – 1’26”77
11. Bogza Maria – PCT – 1’30”24
12. Cristocea Ioana – ACT – 1’50”81

PROBA NR. 11 50 M Craul Baieti – 2003

1. Susanu Eugen – ACT – 42”05
2. Mihai Radu – ACT – 42”22
3. Matusa George – LAG – 44”31
4. Dumbrava Andrei – ACT – 44”34
5. Stan Alexandru – LAG – 46”26
6. Stineru Daniel – CSC - 50”48
7. Totalca Razvan – ACT – 54”24
8. Badila ALexandru – ACT – 56”62

PROBA NR. 12 50 M Craul Fete – 2003

1. Sorici Maria – ACT – 47”74
2. Hornet Sara – LAG – 48”18
3. Craciun Andreea – CSC – 53”12
4. Ofiteru Miruna – LAG – 1’03”03

PROBA NR. 13 50 M Craul Baieti – 2002

1. Preda Alexandru – ACT – 32”32
2. El Kady Omar – LAG – 38”07
3. Filimion Darius – ACT – 41”58

4. Dragoi Valentin – ACT – 42”32”
5. Munteanu Cezar – ACT – 43”44
6. Popa Robert – ACT – 44”77

PROBA NR. 14 50 M Craul Fete – 2002

1.Vicol Iulia – ACT – 35”54
2. Boghean Beatrice – LAG - 39”52
3. Moise Karina – CSC – 42”65
4. Dobrin Andra – LAG – 1’24”71

PROBA NR. 15 100 M Spate Baieti – 2001

1. Tulea Sebastian – ACT – 1’32”04
2. Dragoi Johny – ACT – 1’37”67
3. Marinescu Edy – ACT – 1’43”14
4. Cobzaru Andrei – LAG – 1’55”71
5. Olteanu Alexandru – ACT – 1’57”71
6. Sarbu Claudiu – ACT – 2’04”01
7. Iani Nicolas – LAG – 2’04”60
8. Nicolae Andrei – LAG – 2’08”65


PROBA NR. 16 100 M Spate Fete – 2001-2000 si mai mari

1.Bacula Maria – ACT – 1’30”26
2. Ibraim Seren – ACT – 1’31”12
3. Chirea Ioana – LAG – 1’38”74
4. Uysal Merve – ACT – 1’50”16 – 2001
5. Tudor Adelina – LAG – 1’53”36
6. Voivitca Emanulea – LAG – 2’11”43 – 2001

PROBA NR. 17 100 M Spate Baieti – 2000 si mai mari

1.Pascale Vlad – ACT – 1’20”44
2. Prodan George – ACT – 1’26”31
3. Constantin Razvan – ACT – 1’28”74
4. Moise Andrei – CSC – 1’45”82
5. Diaconu Bogdan – CSC – 1’47”08
6. Buzdugan Alexandru – LAG – 2’15”31


PROBA NR. 18 50 M Bras Baieti – 2004

1. Prodan Razvan – ACT – 1’02”02
2. Abit Embre – CSC – 1’05”68
3. Avisalon Alexandru – CSC – 1’05”69
4. Manole Alexandru – CSC – 1’11’53
5. Stefan Eduard – LAG – 1’16”85
6. Ichim Leonard – CSC – 1’15”60 - descalificat


PROBA NR. 19 50 M Bras Fete - 2004

1.Buzu Sara – LAG – 1’04”05
2. Dragan Alecsia – LAG – 1’04”12
3. Vlagioiu Rachel – CSC – 1’25”19
4. Petrescu Briana – ACT – 1’27”62


PROBA NR. 20 50 M Bras Baieti – 2003

1.Susanu Eugen – ACT – 53”95
2. Mihai Radu – ACT – 57”81
3. Dumbrava Andrei – ACT – 58”24
4. Matusa George – LAG – 1’03”76
5. Stan Alexandru – LAG – 1’-05”60
6. Stineru Daniel – CSC – 1’06”21



PROBA NR. 21 50 M Bras Fete – 2003

1. Sorici Maria – ACT – 58”28
2. Hornet Sara – LAG – 1’01”30
3. Craciun Andreea – CSC – 1’13”67
4. Ofiteru Miruna – LAG – 1’16”65


PROBA NR. 22 50 M Bras Baieti – 2002

1. Preda Alexandru – ACT – 43”24
2. Dragoi Valentin – ACT – 55”99
3. El Kady Omar – LAG – 56”02
4. Munteanu Cezar – ACT – 1’00”21
5. Filimon Dariu – ACT – 1’01”07
6. Popa Robert - ACT – 1’03”99

PROBA NR. 23 50 M Bras Fete – 2002

1. Vicol Iulia – ACT – 46”84
2. Boghean Beatrice – LAG – 54”01
3. Moise Karina – CSC – 55”34


PROBA NR. 24 50 M Bras Baieti – 2001

1. Tulea Sebastian – ACT – 45”20
2. Dragoi Johny – ACT – 55”01
3. Marinescu Edy – ACT – 56”71

4. Iani Nicolas – LAG – 1’03”86

PROBA NR. 25 50 M Bras Fete – 2001- 2000 si mai mari

1. Ibraim Seren – ACT – 45”47
2. Chirea Ioana – LAG – 49”49
3. Bacula Maria – ACT – 50”33
4. Uysal Merve – ACT – 55”38 – 2001
5. Tudor Adelina – LAG – 57”07
6. Tuta Nora – LAG – 1’07”95


PROBA NR. 26 50 M Bras Baieti – 2000 si mai mari

1.Pascale Vlad – ACT – 36”21
2. Prodan George – ACT – 38”19
3. Constantin Razvan – ACT – 45”96
4. Moise Andrei – CSC – 57”31

REZULTATE REUNIUNEA II 10.06.2012. 0RA 10.00

100m Craul B – 2001
1. Tulea Sebastian – ACT – 1’14”45
2. Dragoi Johny – ACT – 1’28”34
3. Marinescu Edy – ACT – 1’33”65
4. Iani Nicolas – LAG – 1’46”37
5. Olteanu Alexandru – ACT – 1’46”71
6. Sarbu Claudiu –ACT -2’06’’19

100m Craul F - 2001 -2000 si mai mari
1. Ibraim Seren – ACT – 1’18’’04
2. Vicol Iulia – ACT- 1’21’’30 – 2001
3. Bacula Maria – ACT – 1’26’’80
4. Chirea Ioana – LAG – 1’30’’44

100m Craul B – 2000 si mai mari
1. Pascale Vlad – ACT – 36”21
2. Prodan George – ACT – 38”19
3. Constantin Razvan – ACT – 45”96

25m Spate B – 2006 si mai mici
1. Chelcioiu David – ACT – 34’’16
2. Marin Flavius – ACT – 34’’72
3. Grigore Alexandru – CSC – 35’’92
4. Enciu Sebastian – CSC – 36’’30
5. Toma Mihnea – CSC – 39’’63
6. Costin Alexandru – LAG – 44’’41
7. Misa George – LAG – 45’’07
8. Mocanu Darius – ACT – 46’’00
9. Petrariu Alexandru – ACT – 47’’26
10. Diaconu Dominiq – LAG – 49’’06
11. Zaharia Sebastian – CSC – 51’’42
12. Dragomir Alexandru – ACT – 52’’58

25m Spate F – 2006 si mai mici
1. Mitan Maia – CSC – 28’’37
2. Ion Beatrice – CSC – 32’’36
3. Lucsa Alexia – CSC – 38’’58
4. Constantin Elena - LAG – 41’’45
5. Antohe Maria – CSC - 41’’58
6. Duzi Alexandra – LAG – 42’’68
7. Costea Miruna – CSC – 46’’45
8. Marocico Iulia – ACT – 56’’95

25m Spate B – 2005
1. Dinu Patrick – ACT – 21’’85
2. Marinescu Darius – LAG – 23’’43
3. Baubek Efecan – CSC – 23’’52
4. Oruz Andrei – PCT – 26’’18
5. Zamfir Denis – ACT – 27’’35
6. Ionescu Costin – ACT – 27’’96
7. Mitea Octavian – ACT – 28’’34
8. Bratulescu Iustin – PCT – 28’’70
9. Harabor Alin – CSC – 28’’84
10. Stefanescu Alin – LAG – 29’’40
11. Olteanu Razvan – CSC – 29’’80
12. Riciu Robert – ACT – 30’’02
13. Cojocaru Radu – PCT -33’’35
14. Antone Bogdan – ACT- 34’’14
15. Zihn Oasim – LAG – 34’’96
16. Alexandrescu Victor – LAG – 35’’79
17. Liuta Ianis – LAG – 38’’96
18. Musa Efe –LAG – 42’’67

25m Spate F – 2005
1. Petcu Ioana – CSC – 25’’40
2. Fusaru Iulia – PCT – 29’’29
3. Georgescu Teodora – ACT – 31’’48
4. Binzari Cristina – LAG – 34’’06
5. Rosu Teodora – LAG – 34’’74
6. Cotitu Daria – CSC – 35’’08
7. Calea Mara – ACT – 36’’72
8. Dumitru Miruna – CSC – 37’’96
9. Dumitru Maria – LAG – 50’’18
10. Dumitrache Briana – LAG – 1’06’’67

50m Spate B – 2004
1. Dinu Patrick – ACT – 49’’39 - 2005
2. Stefan Eduard – LAG – 52’’32
3. Prodan Razvan – ACT – 53’’98
4. Abit Emre – CSC – 55’’90
5. Avisalon Alexandru – CSC – 56’’87
6. Manole Alexandru – CSC – 56’’95
7. Ichim Leonard – CSC – 57’’94
8. Voicu Alexandru – ACT – 58’’53
9. Chirita Stelian – PCT – 58’’71
10. Stan Victor – PCT - 1’03’’27
11. Filimon David – ACT – 1’03’’40
12. Caraiane Decabal – LAG – 1’07’’18
13. Iliescu Andrei – CSC – 1’08’’69
14. Petrescu Vladimir – CSC – 1’08’’71
15. Marlaneanu Sebi – ACT – 1’18’’33
16. Manea Teo – LAG – 1’29’’55

50m Spate F – 2004
1. Dragan Alecsia – LAG – 52’’99
2. Caraman Irina – ACT – 55’’87
3. Buzu Sara – LAG – 59’’48
4. Vlagioiu Rachel – CSC – 59’’48
5. Dumitrache Ana – LAG -1’02’’45
6. Petrescu Brianna – ACT- 1’04’’08
7. Bitere Diana – PCT – 1’09’’45
8. Maraloi Ioana – LAG – 1’10’’23
9. Cristocea Ioana – ACT – 1’17’’54
10. Potere Miruna – ACT – 1’30’’18
11. Grosu Iris – PCT – 1’31’’05
12. Lupu Sabina –LAG – 1’32’’18

50m Spate F– 2003
1. Sorici Maria – ACT – 55”80
2. Hornet Sara – LAG – 55’’80
3. Craciun Andreea – CSC – 55’’90
4. Ofiteru Miruna – LAG – 1’04’’61

50m Spate B– 2003
1. Mihai Radu – ACT – 50’’60
2. Stan Alexandru –LAG - 51’’85
3. Susanu Eugen – ACT – 52’’51
4. Guran David – ACT – 52’’56
5. Matusa George – LAG – 53’’46
6. Totilca Razvan – ACT – 53’’58
7. Badila Alexandru – ACT – 59’’05

50m Spate B – 2002
1. Preda Alexandru – ACT – 39’’51
2. Dragoi Valentin – ACT – 44’’72
3. El Kady Omar – LAG – 48’’04
4. Filimon Darius – ACT – 48’’22
5. Popa Robert - ACT – 52’’61

50m Spate F – 2002
1. Vicol Iulia – ACT – 42’’86
2. Boghean Beatrice – LAG – 44”37
3. Moise Karina – CSC – 49’’68

50m Fluture B – 2001
1. Tulea Sebastian – ACT – 39’’31
2. Dragoi Johny – ACT – 43’’84
3. Marinescu Edy – ACT – 50’’12

50m Fluture F – 2001– 2000 si mai mari
1. Bacula Maria – ACT – 42’’13
2. Ibraim Seren – ACT – 44’’20
3. Chirea Ioana – LAG – 51’’94

50m Fluture B – 2000 si mai mari
1. Prodan George – ACT – 34’’60
2. Pascale Vlad – ACT – 34’’60
3. Constantin Razvan – ACT – 38’’87

50m Fluture B – 2003
1. Mihai Radu – ACT – 49’’93
2. Susanu Eugen - ACT – 51’’00
3. Stan Alexandru – LAG – 1’05’’79
4. Matusa George – LAG – 1’07’’75
5. Dinu Patrick – ACT – 54’’37 - 2005
6. Stefan Eduard – LAG – 1’04’’94 – 2004

50m Fluture F – 2003-2002
1. Vicol Iulia – ACT – 44’’61
2. Boghean Beatrice – LAG – 51’’12
3. Moise Karina – CSC – 52’’78
4. Sorici Maria – ACT – 59”80
5. Hornet Sara – LAG – 1’10’’60

50m Fluture B – 2002
1. Preda Alexandru – ACT – 39’’32
2. El Kady Omar – LAG – 47’’10
3. Dragoi Valentin – ACT – 47’’46
4. Filimon Darius – ACT – 51’’15

vineri, 1 iunie 2012

Copilăriţi, vă rog!

La mulţi ani tuturor copiilor din viaţa noastră! Să fie sanătoşi şi isteţi tot timpul, astfel încât să poată copilări în voie, de câte ori vor ei!