marți, 13 martie 2012

Cine suntem?

Asociaţia Sportivă Constanţa Sport Club a fost înfiinţată în ianuarie 2012, ca o necesitate la cerinţele părinţilor constănţeni. Aşadar, scopul acestei asociaţii este de a dezvolta şi educa armonios personalitatea atât a tinerilor, dar mai ales a copiilor, prin cât mai multe activităţi sportive, care să includă şi competiţii la nivelul lor de vârstă şi pregătire. No nu ne-am propus să schimbăm lumea sau să inventăm ceva nou, ci, dimpotrivă, să valorificăm potenţialul tuturor celor care vor să trăiască frumos, dar mai ales sănătos, practicând activităţi sportive. Ca atare, asociaţia noastră îşi propune să contribuie semnificativ la îmbunătăţirea vieţii atât a copiilor dvs., cât şi a adulţilor prin:- cursuri de înot (iniţiere de la bebeluşi până la pensionari; dar şi perfecţionare) - activităţi sportive aeriene, ca parte constitutivă a pregătirii pentru lecţiile de înot (atletism, aerobic, etc) - organizare de competiţii sportive locale - participare la concursuri naţionale.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu